Travestiler Hakkında Bilgiler

Öne çıkarılmış

Travestiler Hakkında Tüm Bilgileri Sitemizden İnceleyebilirsiniz.

Travesti

Travestiler hakkında bilgi ve haberleri travestileri.net websitemizden öğrenebilirsiniz.

Travesti

Ankara Travesti

“Ankara travesti” bloglarının yer aldığı sitedir.Ankara travestilerinin yazdığı bilgilerden blog yetkilileri sorumlu değildir.

İstanbul Travesti

“İstanbul travesti” bloglarının yer aldığı sitedir. İstanbul travestilerinin yazdığı bilgilerden blog yetkilileri sorumlu değildir.

Ankara Travestileri

İstanbul Travestileri

İzmir Travestileri

Bursa Travestileri

Antalya Travestileri

istanbul travesti

İstanbul Anadolu Yakası Travestileri

İstanbul Avrupa Yakası Travestileri

travestiler

Travesti travestiler Ankara Travestileri İstanbul Travestileri

Travesti travestiler Ankara Travestileri İstanbul Travestileri

Blog Travesti

İzmir Travestileri Hakkında bilgi, resim ve blog web sitelerini travesti sitemiz travestileri.net `dan inceleyebilirsiniz. istanbul travesti En güzel İzmir Travestileri. İzmir blog travesti siteleri, İzmirde yaşayan travestilerin web siteleri. Travesti, trv, travest.

Türkiye`de yaşamakda olan istanbul travesti ve travestilerin haberlerini, blog sitelerini, resimlerini ve web sitelerinin en güncel adreslerini Blog Travesti`den öğrenebilirsiniz.

Travesti

ankara travestileri – istanbul travestileri – izmir travestileri – bursa travestileri ve Türkiye`de en güncel travesti siteleri

Travestilik ya da travesti, genellikle cinsel haz almak amacıyla, karşı cinsin kıyafetlerini giymek ve onlar gibi hareket etmektir.

İstanbul Travesti

Travestilik bir cinsel yönelim değil, yaşam tarzıdır.

 • İstanbul Travesti
 • Ankara Travesti

 

sitemap Travesti Adana Travestileri

Blog Travesti, travesti, travestiler, ankara travestileri, istanbul travestilerinin olduğu web siteleridir.

Ankara Travestileri Antalya Travestileri Eskişehir Travestileri Fulya Travestileri Gaziantep Travestileri İstanbul Travestileri

Travesti Resimlerinin, Bilgilerinin, haberlerinin ve portal sitelerinin yayınlandığı blog sitedir.

İzmir Travestileri Kadıköy Travestileri Samsun Travestileri Travesti Blog Travesti Go Travestiler

Travesti kelimesini açıklayan kelime şu şekilde tanımlıdır, kadın elbisesi giyen ve kadın gibi davranan kişilere verilen ortak ad ankara travesti travestidir.

Travestileri için Travesti O diyebiliriz. Tüm Travesti Resimleri sorumlulukları yükleyendedir. Travesti Siteleri arasında bilgi içeren haber veren istanbul travesti bulunmaktadır. Travesti Haberleri okuyabilmek için Travesti Bilgileri.

Hangi şehirlerde travesti olduğunu düşünüyoruz ;

 • Adana Travestileri
 • Ankara Travestileri
 • Antalya Travestileri
 • Eskişehir Travestileri
 • Fulya Travestileri
 • Gaziantep Travestileri
 • İstanbul Travestileri
 • İzmir Travestileri
 • Kadıköy Travestileri
 • Samsun Travestileri
 • Travesti
 • Travesti Bilgileri
 • Travesti Blog
 • Travesti Go
 • Travesti O
 • Travesti Haberleri
 • Travestiler
 • Travestileri
 • Travesti Resimleri
 • Travesti Siteleri

İstanbul Travesti

 

Kocaeli’nde Travesti Operasyonu: 14 Gözaltı

Kocaeli’nde düzenlenen 3 ayrı operasyonda para karşılığı fuhuş yaptıkları tespit edilen biri 66 yaşında toplam 14 travesti yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre gelen ihbarları değerlendiren ahlak polisler, Karamürsel’de bulunan travestilerle müşteri kılığında iletişime geçti. Fuhuş için 150 TL’ye anlaşan polis ekipleri, Karamürsel’de bulunan eve gittiğinde O.A. (30), E.O. (34), F.İ. (30) ve H.A. (66) isimli travestileri gözaltına aldı. Yapılan işlemlerinin ardından idari para cezası uygulanan travestiler serbest bırakıldı.

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan travestilerle müşteri kılığında irtibata geçen ahlak polisleri, ilişki karşılığında 300 TL’ye anlaştı. Travestilerin yaşadığı eve giden ekipler, polis kimliklerini göstererek T.Ö. (26), G.V. (43) ve D.S. (39) isimli şahısları gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğinde yapılan işlemlerinin ardından idari para cezası uygulanan travestiler serbest bırakıldı.

Son olarak Kocaeli’nin çeşitli ilçelerinde bulunan otoyollarda fuhuş yapmak amacıyla bekleyen travestilere operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonlarda A.Ö. (35), E.K. (24), O.G. (22), A.E. (38), S.Y. (34), E.Y. (31) ve R.C. (42) gözaltına alındı. 50 TL ile 100 TL arası değişen fiyatlarla otoyollarda fuhuş yaptıkları tespit edilen travestiler, işlemlerinin ardından idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Esmeray İlk Kez HaberTürk’e Konuştu !

Esmeray ilk kez konuştu!

Feminist kimliğiyle ön plana çıkan stand-up`çı travesti Esmeray ameliyat sonrası Habertürk`e konuştu

20 Ağustos 2013 Salı, 12:07 Feminist kimliğiyle ön plana çıkan stand-up`çı travesti Esmeray ameliyat sonrası Habertürk`e konuştu Feminist kimliğiyle de ön plana çıkan travesti Esmeray, pembe kimliğine kavuşmak için ilk adımı attı ve cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu.

Esmeray, Kars`tan 15`inde İstanbul`a geldiğinde, mavi kimliğinin aksine içinde bir kadın yaşatıyordu. Geçinebilmek için bir süre seks işçiliği yaptı ama sonra bıraktı. Şal ördü, börek yapıp sattı. Mücadeleden vazgeçmedi. İlk trans köşe yazarı oldu, radyoda program yaptı.

Feminist kimliğiyle ön saflarda yer aldı. “Cadının Bohçası” adlı stand-up gösterisiyle travesti dünyasını görünür kılan, Esmeray, 3 Haziran`da cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. O artık pembe kimliğine kavuşmak üzere olan bir transseksüel. Esmeray, ameliyat sürecini Habertürk`e anlattı…

GEÇİŞ SÜRECİ: Kararımı vermiştim ve 25 yaşımdan sonra çok nettim. Maddi yetersizlikten ameliyat olamıyordum. 10 bin liraya özel bir hastanede ameliyat oldum.

AMELİYAT ÖNCESİ: Tam da Gezi Parkı sürecindeydi. Tüm arkadaşlarım oradaydı. Buruk gittim ameliyata. Odada yalnız kaldığımda ödüm koptu. Ameliyattan vazgeçtim. Camdan atlayıp, arkadaşlarıma vazgeçtiğimi söylemeyi düşündüm. Tam bunları düşünürken sedye girdi ve beni yatırıp götürdüler. AMELİYAT SONRASI: Çok ilginç sanki 40 yıldır vajinam var gibiydi. Doktorun söylediklerinin dışına çıkarsan vajina kapanabiliyor. Çünkü beyin onu yara olarak algılıyor ve kapanıyor. Buna çok dikkat etmek gerekiyor.

KENDİNE GÜVENİ ARTTI: Sonuçta sevmediğin bir şey var. Saklamak için uğraşıyorsun. Şimdi problem yok. Eskiden şu vardı; önce hanımefendi muamelesi yapıyorlar, görünce hop değişiyorlar. Bundan sonra olmayacak. Anahtar Kelimeler esmeray, travesti

Travestiler kaybolan arkadaşlarını aradı !

Antalya’da 20 travesti, yaklaşık 1,5 ay önce kaybolan iki arkadaşını bulmak için ormanlık alanda arama yaptı.

“İnci” takma adlı Serdar K. ile “Hale” takma adlı Halim D. isimli travestiler yaklaşık 1,5 ay önce kayboldu. Arkadaşlarının kaybolmasından bir gün sonra diğer travestiler polise başvurup durumu bildirdi. Travestilerin kaybolmasından 2 gün sonra bulunan otomobil ve çevresi jandarma tarafından arandı, ancak hiçbir ize rastlanmadı.

Antalya’da uzun süredir yaşayan kayıp travestilerin cep telefonuyla yaptıkları görüşmelerin ayrıntısından da sonuç elde edilemezken, polis ve jandarma ekipleri tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında “İnci” isimli travestinin birlikte olduğu bir kişi tespit edildi. Yapılan çalışmalara rağmen şüpheliye ulaşılamadı.

Kaybolan arkadaşlarıyla ilgili hiçbir ize rastlanamayınca Antalya’da yaşayan 20 travesti biraraya gelerek otomobilin bulunduğu yere gitti. Yağmura aldırmayan travestiler, 1 saat boyunca orman içerisinde 4 kilometrelik alanda arama yaptı. Arkadaşlarının hayatından endişe ettiklerini söyleyen travestiler, “Biz travestiyiz diye umursanmıyoruz. Cinsel tercihimiz farklı olabilir. Toplumdan dışlandığımız yetmiyormuş gibi insan yerine de konmuyoruz. İki insanın başına kötü bir şey gelmiş olabilir. Yetkililerden biraz daha ilgi bekliyoruz. Arkadaşlarımız bir yerde tutuluyor ve yardım bekliyor olabilir” diye konuştular. Güvenlik güçleri ise, kayıp travestilerle ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Jandarma tarafından yapılan aramada “İnci” takma adlı travestiye ait 07 KA 904 plakalı otomobil Hurma Köyü yakınlarındaki Altınyaka yolunda terk edilmiş olarak bulunmuştu. Otomobilde yapılan aramada ise kayıp travestilere ait çanta ve özel eşyalara rastlanmıştı.

Travesti kendini astı !

İZMİR’in Karabağlar İlçesi’nde, Doğa takma adlı 24 yaşındaki travesti Ali Dalgıç, kendisini asarak yaşamına son verdi. Dalgıç’ın erkek arkadaşından şiddet gördüğü ve birkaç kez intihar girişiminde bulunduğu, intiharı için de onu sorumlu tutan bir not bıraktığı öğrenildi.

 Halil Rıfat Paşa semti Kemal Reis Mahallesi’nde kiraladığı dairede yaşayan Doğa takma adlı travesti Ali Dalgıç’a telefonla ulaşamayan erkek arkadaşı A.E.O. evine gitti. Kapıyı çalmasına rağmen kimsenin açmaması üzerine binadan ayrılıp çilingir ile geri dönen A.E.O., dün saat 22.00 sıralarında içeri girdi. Koridorda Dalgıç’ın tavana çamaşır ipiyle asılı cesedini gören A.E.O., daireden kaçarak uzaklaştı. Bunun üzerine çilingir durumu polise bildirdi.

ŞİDDET GÖRMÜŞ

İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri incelemede bulundu. Yapılan araştırmada Dalgıç’ın bıraktığı, “Olümümden A.E.O. sorumludur” yazılı bir intihar notu bulunduğu belirtildi. Erkek arkadaşı A.E.O.’den şiddet gördüğü belirtilen Dalgıç’ın daha önce polis merkezine giderek dövüldüğü gerekçesiyle şikayetçi olduğu öğrenildi. İlk incemede kendini astığı belirlenen Dalgıç’ın kesin ölüm nedeninin saptanması için cesedi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Birkaç kez intihar girişiminde bulunan Dalgıç’ın son olarak 1 ay önce ikinci kattaki evinin balkonundan atladığı ve ayağının kırıldığı belirtildi. Ali Dalgıç’ın ölüm haberi arkadaşlarını üzerken, olay yerinden kaçan A.E.O.’nun ifadesine başvurulmak üzere arandığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Bir travesti için sürpriz karar !

Ankara’da birlikte yaşadığı kişinin dövdüğü travesti için “kadına şiddet yasası” uygulandı.

Ankara’da birlikte yaşadığı kişi tarafından dövülen travesti Ali A. için kadına şiddet yasası uygulandı. İsmail O.’ya uzaklaştırma cezası geldi.

Sabah gazetesinden Aliye Çetinkaya’nın haberine göre Ankara adliyesi ilginç bir karara imza atarak, travestiyi döven erkeğe “uzaklaştırma” cezası verdi. Çankaya ilçesinde kısa süre önce cinsiyet değiştiren Ali A. birlikte yaşadığı erkek arkadaşı İsmail O. tarafından öldüresiye dövüldü. Polisi arayarak yardım isteyen Ali A., erkek arkadaşından da şikayetçi oldu. Polis, olay gecesi Ali A.’nın yaşadığı hayati tehlikeden dolayı İsmail O. için evden uzaklaştırma kararı alırken dosyayı da nöbetçi aile mahkemesine gönderdi. Mahkeme dosya üzerinden yaptığı inceleme sonrasında Ali A. ve erkek arkadaşı için 6284 sayılı ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu uyguladı. Örnek niteliğindeki kararda İsmail O.’nun bir ay süreyle Ali A.’nın yaşadığı ev ile iş yerinden uzaklaştırılmasına ve belirli bir alana yaklaştırılmamasına karar verildi.

İLK KEZ UYGULANDI

Kararda, “Tedbir kararı isteyen Ali A.’ya yönelik İsmail O tarafından şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, tedbirlere aykırı davranması halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi uygulanmasına” hükmedildi. Kararın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü’ne bildirilmesine ve gereği için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine de karar verildi

İstanbul Avcılar Halkı : Travestiler bizi canımızdan bezdirdi.

Avcılar’da, travestilerin fuhuş yapmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, meşale yakıp düdük çalarak tekrar eylem yaptı. Polis ekipleri site önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

Denizköşkler Mahallesi’nde, oturdukları sitenin “Travesti Sitesi” olarak anılmaya başlandığını belirten site sakinleri ile çevredeki binalarda oturanlar akşam saat 22.30′da sitenin arka bahçesinde toplandı.

Ellerinde “Fuhuşa hayır” yazılı dövizler taşıyan yaklaşık 50 kişilik grup, yanlarında getirdikleri meşaleleri yakıp, düdük çalarak tepkilerini dile getirdi. Sitede oturan travestiler de alarm sistemlerini devreye sokarak eyleme tepki gösterdi. Oturdukları sitede travestilerin site sakinlerini tehdit ettiklerini ve can güvenlikleri olmadığı, travestilerden istediğini alamayan kişilerin rast gele kapı çalıp karşılarına çıkan kadınlara sarkıntılık yaptıklarını için eylem yaptılar.

Travestilerin fuhuşu durdurmasını isteyen Hürriyet Aydın, “Bu eylemi iddia edildiği gibi ben başlatmadım. Bu sitemizin ayıbıdır. Burada koca siteden 5 kişi bile yok, korkularından aşağı inemiyorlar. Ben insan gibi yaşamak istiyorum. Gecede 5 sefer uykudan uyanıyorum. Travestilerden istediğini alamayan kişiler, su saatlerini veya su borularını patlatıyor. Bunları dışarıdan gelen ne olduğu belirsiz insanlar yapıyor. Çünkü o insanlar travestilere para verip karşılığını alamayınca öfkelerini bu şekilde dindirmeye çalışıyor.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ OKULA GİDERKEN AHLAKSIZ TEKLİF ALIYOR

Adnan Anıl isimli bir mahalle sakini de “12-13 yıldır travestiler buradan gönderilemiyor. Tüm dünyada herkesin cinsel tercihlerini yaşadığı bazı yerler vardır. Bunlar da gidip öyle yerlerde ilişki kursunlar. Bu sorunu çözmek bizim değil, polisin, savcıların yani devletin işidir” dedi. Mahalle sakinleri protestolarını pazartesi gününden beri yaptıklarını belirterek, sorunlarına yetkililer tarafından çözüm bulunana kadar devam edeceklerini söyleyerek, olaysız bir şekilde dağıldı.

İstanbul’da istenmeyen travestilere İzmir’den Destek

İstanbul’da yaşadıkları yerden mahalle saknleri tarafından gönderilmek istenen travestilere İzmir’den destek geldi. Biraraya gelen lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüellerin bulunduğu grup, “Buradayız alışın alışın gitmiyoruz. Zıpla zıpla zıplamayan transfobik” sloganları eşliğinde durumu protesto etti.

İstanbul Avcılar’da mahalle sakinleri tarafından travestilerin yaşadıkları yerden çıkarılmak istenmesine, İzmir Siyah Pembe Üçgen Derneği üyesi bir grup tepki gösterdi. Bugün saat 18.00 sıralarında Alsancak Garı’nın önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Bornova Sokağı’ndan geçerek Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne geldi. Lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüellerin aralarında bulunduğu grup üyeleri, ‘Dünya yerinden oynar dönmeler özgür olsa’, ‘Kabul et ya da etme eşcinseller her yerde’, ‘Travestiyiz buradayız alışın alışın gitmiyoruz’, ‘Zıpla zıpla zıplamayan transfobik’ sloganları attı.

Grup Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde bir basın açıklaması yaptı. Siyah Pembe Üçgen Derneği açıklamayı yapan Demet Yanardağ, “Yeni anayasa çalışmaları sürerken ve bu çerçevede daha iyi bir demokrasiye geçileceği iddia edilirken, kimi zaman devletin en yetkili ağızlarından topluma nefret kültürü aşılanıyor. Artan nefret kültürünün ilk ve en ağır mağdurları da ne yazık ki transeksüeller oluyor. LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel) toplumu ve insan haklarına duyarlı örgüt ve kişiler adına bizler burada yaşayan transeksüel arkadaşlarımızın soruları ve tanıklıkları temelinde sordukları soruları sahipleniyor, kamuoyu önünde tekrarlıyor ve ikna edici cevaplar alana dek tekrarlayacağımızı duyuruyoruz” dedi. – İzmir

İstanbul Avcılar’da travesti eylemi

‘Bizi Avcılar’dan sürmek istiyorlar’

İstanbul’un Avcılar ilçesinde ‘fuhuş yaptıkları’ iddiasıyla komşuları tarafından protesto edilen bir grup transseksüel, suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme:10 Ekim 2012 17:54

Çağlayan‘daki İstanbul Adliyesi’ne gelen transseksüel grup adına açıklama yapan Oya Sultan, Denizköşkler Mahallesi’ndeki bir sitede yaşayan transseksüellere yönelik ”nefret kampanyasının, bazı medya kuruluşlarının da çanak tutmasıyla” 6 Ekim kendilerinin hayatını tehlikeye atacak seviyeye ulaştığını iddia etti.

Oya Sultan, ”Transseksüellerin bölgeyi terk etmesi halinde evlerin değerinin artacağı söylenmiş, basında çıkan haberlerde de hem transseksüeller hem de fuhuş bahanesiyle eylem yapanlarca dile getirilmiştir” dedi.

Sultan, 17 Ağustos 1999′daki deprem sonrasında söz konusu sitenin hasar gördüğünü ve fiyatların bu nedenle düştüğünü söyledi.

Sultan, transseksüellerin de fiyatların düşük olması nedeniyle bu siteden daire aldıklarını söyledi.

‘BİZİ BÖLGEDEN SÜRMEK İSTİYORLAR’ 

Oya Sultan, transseksüellerin 10 yıldır bu sitede yaşadığını ifade ederek, “Kentsel Dönüşüm Yasası” geçtikten hemen sonra transseksüellerin bölgeden sürülmek istendiğini öne sürdü.

EMNİYET VE MEDYAYA SUÇLAMA

Konunun ”ne aile değerleri, ne ahlak ne de manevi değerlerle bir ilgisinin bulunmadığını” savunan Oya Sultan sözlerini şöyle sürdürdü:

”Kolluk görevlileri herkesin güvenliğini sağlamak ve yasaları uygulamakla görevlidir. Transseksüeller de herkes ile eşit statüde vatandaştır. 6 Ekim gecesi görevini yapmayan polisler ve onların sıralı amirleri de en az bu nefret yürüyüşünü organize edenler kadar suçludur.

Nefret suçu içeren gösterileri organize edenler, görevini yapmayan kamu görevlileri ve habercilik adı altında nefreti körükleyen televizyon kanalı hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”

Açıklamanın ardından transseksüeller, adliyeye girerek hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini savcılığa teslim etti.

Ailesinin sahip çıkmadığı travestiye devlet sahip çıktı

Devlet sahip çıktı, ailesi almadı

Bursa’da devletin fuhuş yapmaması için maaş bağladığı AIDS’li travesti Esra, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Güncelleme:04 Nisan 2013 13:34

AIDS hastalığına yakalandığı ve fuhuş yapmaması için devletin maaş bağladığı 32 yaşındaki Esra takma adlı H.B., yaklaşık bir haftadır tedavi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. HIV virüsü sebebiyle geniş sağlık tedbirleri altında tutulan Esra’nın cesedi, yakınlarının alması için iki gün boyunca morgda bekletildi fakat hiçbir yakını gelmedi. Hastanedeki işlemlerin ardından Esra’nın sevenleri tarafından morgdan alınan cenaze, Acemler’deki gasilhaneye getirildi. Cenazesi yıkanıp kireçlenen Esra, son yolculuğuna dünyaya geldiği cinsiyeti ile uğurlandı. Cenaze namazı, birkaç gasilhane görevlisi ve imam tarafından kılındı. Er kişi niyetine kılınan cenaze namazın ardından cenaze nakil aracıyla Hamitler Mezarlığına getirildi.Transseksüel ve travestiler, Esra’yı bu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Defin işlemlerinin ardından sevenleri Esra’nın mezarı başında dua etti. Travestilerin, olayın duyulmaması için hastaneye ve gasilhaneye gelmediği ifade edildi.

“ONA MAAŞ BAĞLAYAN DEVLETİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Cenazeye katılan travesti Serap Öz, Esra’ya AIDS’li olduğu için maaş bağlayan yetkililere teşekkür ederek, “Devletime çok teşekkür ediyorum. Ona maaş bağlayıp tedavisi için her türlü imkanı sağladılar. O yüzden çalışmıyordu. Biz de arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiği kadar ona destek olmaya çalıştık. Rahatsızlığı artınca yaklaşık bir hafta önce Devlet Hastanesi’ne getirdik. Ondan önce evde bakımını biz yapıyorduk. İlaçları, mamasıyla ilgileniyorduk. Bir haftadır tedavi görüyordu. İki gün önce vefat etti, ailesine ulaşamadık” diye konuştu.

“BİZ ONUN KADER ARKADAŞIYIZ”

Çok üzgün olduklarını ifade eden Işıl Aras, herkesin bir gün öleceğini ifade ederek, “Hepimizin başına gelebilecek bir şey. Hepimiz aynı ortamı yaşayan kader arkadaşlarıyız. Aynı çalışma ortamı içindeydik. Kimsenin başına gelmeyecek diye bir şey yok. Esra çok cesurdu. Son anına kadar dimdik ayaktaydı. Çok üzgünüz, o hepimizin arkadaşıydı. Hepimizin sonu da bu. Hepimiz bir gün toprak olacağız. Devlet ona destek oldu, onun için devlete çok teşekkür ediyorum. Hepimiz onu çok seviyorduk, acımız büyük. Birbirimize sahip çıkmamız gerek. Görüyorsunuz kimse yok yine biziz, yine arkamızda biz varız” diye konuştu.

ÖYKÜ ÖZEN’İ SATIRLI SALDIRIDAN KURTARMIŞTI

Son mesajında aşk istediğini ifade eden Esra’nın Hüseyin Kağıt’ın “Öbür dünyada da sen yan” ve “Sevmediğini bile bile” ve Bülent Ersoy’dan “Aşktan sabıkalı” adlı parçaları dinlediği öğrenildi.Geçen yıl ağustos ayında, Gökkuşağı Derneği Başkanı transseksüel Öykü Özen’i satırlı saldırıdan kurtaran Esra, gazetecilere verdiği röportajda, “Benim de daha önceden tanıdığım bir travesti Öykü’ye satırla saldırdı. Araya ben girdim. Beni sevdiği için daha fazla uğraşmadı” diye konuşmuştu. (İHA)